סיפורי הצלחה ועדויות
אני מלווה על ידי יוזמה צפונית דרך הלב. בפגישות אשר התקיימו קיבלו אותי כפי שאני, עם דגש על היכולות.
א.
מתמודד
במבט לאחור אני מבין שהדבר שהכי עזר לי להשתקם ולהתקדם - זה העבודה.
ב.
מתמודד שכיר
כשנוצר הקשר עם דרך הלב הרגשתי שהם מבינים אותי ואת הקושי שלי.
תוך שבועיים עבדתי שוב במפעל במחלקת ייצור עם תנאים טובים
ר.
מתמודד שכיר
כשיש סביבנו אנשים חיוביים המאמינים בי ונותנים לי תחושת בטחון לעשייה פורייה, ביחד אנו רואים את האור בקצה המנהרה, השמיים הם הגבול.
ע.
מתמודד יזם
בעבר עבדתי מסביב לשעון כ-300 שעות בחודש במשרות בכירות ביותר הרווחתי הרבה מאוד כסף, לפעמיים היו תלושי משכורת של 50 אלף שקל בחודש!
בעקבות מלחמת לבנון השנייה קרו דברים שהזכירו לי חוויות לא נעימות בלשון המעטה שקראו לי בעבר. ממצב של 300 שעות בחודש הגעתי למצב שאני לא יכול לצאת מהבית להביא את הילד מהגן. 6 שנים לא יצאתי מהבית!
בעזרת התמיכה והליווי של דרך הלב שלקחו אותי יד ביד כיום אני עובד בעבודה נוחה ונעימה כ 4-5 שעות ביום 5 פעמיים בשבוע.
במבט לאחור אני מבין שהדבר שהכי עזר לי להשתקם ולהתקדם - זה העבודה.

יש לי היסטוריה מפוארת של עבודה במפעלי ייצור.
בעקבות משבר שחוותי ולאחר אישפוז הרגשתי כל כך חלש וחסר ביטחון שעל אף הניסיון וההמלצות שיש לי ממפעלים שעבדתי בעבר לא יכולתי לאסוף את עצמי ולהתחיל בתהליך של חיפוש העבודה זה היה נראה לי גדול עלי מצד שני ידעתי שאני כן מסוגל לעבוד.
כשנוצר הקשר עם דרך הלב הרגשתי שהם מבינים אותי ואת הקושי שלי.
תוך שבועיים עבדתי שוב במפעל במחלקת ייצור עם תנאים טובים

לפני מספר חודשים התחלתי בליווי תעסוקתי על ידי דרך הלב, עד אז מעולם לא עבדתי כשכיר, ביקשתי את הליווי התעסוקתי מכיוון שרציתי להצליח להפוך לעצמאי מבחינה כלכלית כלומר לא להיתמך על ידי ההורים ולא ידעתי מהיכן להתחיל.
לאחר חודשיים התחלתי לעבוד במפעל קטן כעובד ייצור בשכר מותאם של 15 שקלים לשעה. היו לי קשיים בעיקר סביב התחום החברתי שהתבטאו בביטחון עצמי נמוך, קושי לבטא את עצמי והרגשה שאני לא עושה עבודה טובה. עם זאת, הצלחתי להתמיד, הרגשתי שהעבודה יוצרת עבורי סדר יום, מהווה סיבה לקום בבוקר ובנוסף חל שיפור קל באיכות שעות השינה שלי.
לאחר חודש וחצי קודמתי לתפקיד מתלמד במחסן של המפעל ושכרי הועלה ל 18.5 שקלים לשעה. התפקיד הזה היה הרבה יותר מעניין, מהנה ודינאמי. למדתי את התפקיד באופן אקטיבי, הסבירו לי את התפקיד תוך כדי עשייה והדבר העלה את הביטחון שלי בעבודה. בעבודה התחיל להיות לי גם יותר קל מבחינה חברתית, תמיד היה איתי מישהו שאחראי עליי ועזר לי בתקשורת מול העובדים האחרים.
באמצעות הלמידה ודרישות התפקיד של עובד במחסן, שיפרתי את המיומנויות החברתיות – יותר קל לי לדבר עם אנשים וגם יותר נוח לי בסיטואציות החברתיות בעבודה. בנוסף למדתי להיות קצת פחות פרפקציוניסט. כך למשל, אני מצליח להשאיר עבודה למחר, דבר שבתחילה היה מאוד קשה עבורי.
לפני כחודש, לאחר שיחה עם המעסיק, קודמתי לתפקיד מחסנאי (מבצע את התפקיד באופן עצמאי) ושכרי הועלה לשכר מינימום. התפקיד כולל הזמנת סחורה, סידור המחסן, קליטה והוצאת סחורה, תקשורת עם ספקים, לקוחות וצוות המפעל.
מבחינה כלכלית יש לי הרבה יותר רווחה ואני מצליח לכלכל את עצמי באופן עצמאי לחלוטין.

סיפורו האישי של ע. הוא לא פחות ממדהים, ונותן תקווה והשראה לכל אדם שמתמודד עם קושי. כל קושי
עליתי לארץ בשנת 1995 לאחר תאונת עבודה, נפילה מבניין בגובה של שלוש קומות, הייתי בתרדמת במשך שלושה חודשים וכנגד כל הסיכויים, התעוררתי עם פגיעת ראש ושיתוק בחצי הגוף הימני, במשך 6 חודשים עברתי תהליך שיקום ושוב כנגד כל הסיכויים, קמתי מכסא הגלגלים, עד היום אני ממשיך ומתמודד עם אמפילגיה (שיתוק חצי גוף ימני).
הגעתי ל"דרך הלב יוזמה צפונית" וביחד עם המתאמת שליוותה אותי האמינה בי וביכולות שלי, התחלנו לבנות תוכנית יזמות בתחום אילוף כלבים קטנים. הצבנו יעדים ומטרות, עבדנו על תוכנית שיווק ופרסום ועדיין אנחנו בתהליך לפתח ולהתפתח, מה שנותן בי כוחות ויכולת תמידית בעשייה. אנחנו בכיוון נוסף של אילוף כלבים לבעלי מוגבלויות.
כשיש כוח רצון, ולא נכנעים לרחמים עצמיים, לא מרימים ידיים, וכשיש סביבנו אנשים חיוביים המאמינים בי ונותנים לי תחושת בטחון לעשייה פורייה, ביחד אנו רואים את האור בקצה המנהרה, השמיים הם הגבול.

מחלת נפש דרושים ריפוי בעיסוק דרך הלב יוזמה יזמות, קידום יזמות מתמודדים נכים קצבאות שילוב בתעסוקה עו"ס מלווה שיקום גורמי שיקום צוות שיקום שיקום תעסוקתי מרפאות שיקום שרותי שיקום תוכניות שיקום